понедельник, 14 марта 2016 г.

понедельник, 15 февраля 2016 г.

День рождения канала YouTube

Вчера, 14 февраля, канал YouTube отметил свой 11 День Рождения!

Всемирный день компьютерщика

14 февраля компьютерщики всего мира отмечают профессиональный праздник. Именно в этот день в 1946 году был запущен первый реально работающий электронный компьютер ENIAC.


История праздника

пятница, 12 февраля 2016 г.

Программирование с нуля

Этот курс является результатом многолетней практической работы в сфере
IT и обучения других людей специально разработанной для этого методикой.


четверг, 11 февраля 2016 г.

27+ ресурсов для онлайн-обучения

В настоящее время активно развивается система дистанционного обучения, теперь уже не является проблемой получение полноценного образования практически по любому предмету дистанционно. Онлайн-обучение имеет ряд преимуществ – обучение в индивидуальном темпе, свобода и гибкость, доступность, социальное равноправие. В сети появляется все больше сервисов, помогающих получать новые знания.

Статья содержит перечень ресурсов для онлайн-обучения, представляющих интерес преимущественно для программистов.

Смотреть подробнее

среда, 3 февраля 2016 г.

Обзор Windows 10

Windows-10-introНи для кого не секрет, что популярность операционных систем от Microsoft идет по более или менее устойчивой синусоиде – где за сверхпопулярной и обласканной пользователями версией следует провальная, ей на смену приходит исправленная и улучшенная, и так далее, волна вверх – волна вниз.

смотреть подробнее

вторник, 26 января 2016 г.

12 игр, которые обучают детей программированию

Программирование сейчас очень популярно. По всему миру 36 миллионов детей принимают участие в мероприятиях движения «Час программирования». Цель этих мероприятий – помочь детям стать активными, а не пассивными пользователями технологий, а также получить знания, которые в будущем могут помочь устроиться на хорошую работу в нашем все более и более техническом мире. 


Смотреть подробнее


пятница, 22 января 2016 г.

Протоколи Інтернет

Глобальна мережа Інтернет містить велику кількість комп’ютерів, що працюють під управлінням різних операційних систем, на різних апаратних платформах. Проте, під час обміну інформацією всі комп’ютери повинні користуватися єдиними правилами (угодами, протоколами) про способи передачі повідомлень. Тоді, любий комп’ютер буде здатний «зрозуміти» інформацію, що отримана від іншого комп’ютера.

Дивитись докладніше

четверг, 21 января 2016 г.

Скрытые возможности Word

Работая с программой на протяжении длительного времени, многие даже не утруждаются узнать больше о возможностях популярного софта, пользуясь минимальным набором функций. Такой подход к делу нельзя назвать некорректным, но стоит отметить: в Word есть ряд “секретных” опций, применение которых повышает скорость редактирования файлов и делает рабочий процесс более комфортным. 

Смотреть подробнее

среда, 20 января 2016 г.

Изучаем Scratch

Вводный курс позволит вам быстро ознакомиться с тем, как использовать некоторые возможности и средства Scratch. Вы научитесь как перемешать Спрайты (людей, животных, объекты, и так далее) в ваших программах, как добавлять в программу звуки, как изменять цвета, как управлять действиями при нажатии клавишей мышки или клавиатуры, как создавать своих собственных Спрайтов, и так далее.




Сполучення клавіш

Сполучення клавіш  це комбінації двох або більше клавіш, якими можна скористатися для виконання певних завдань замість звичної миші чи іншого вказівного пристрою. Сполучення клавіш можуть полегшити взаємодію з комп’ютером, зекономити час і зусилля під час роботи з Windows та іншими програмами.
Переважно у програмах передбачено ще й «клавіші виклику», які полегшують роботу з меню та іншими командами. Пошукайте в меню програм «клавіші виклику». Якщо в меню є підкреслена буква, зазвичай це означає, що натискання клавіші Alt разом із клавішею підкресленої букви виконає ту ж дію, що й вибір цього пункту в меню.
У деяких програмах, наприклад Paint або WordPad, після натискання клавіші Alt відображаються варіанти додаткових клавіш для виклику команд.

вторник, 19 января 2016 г.

Хто створив Інтернет?

Прародителем Інтернет можна назвати організацію ARPA (Advanced Research Projects Agency) – Агентство передових дослідницьких проектів в області оборони при Міністерстві оборони США (DOD), це агентство потім було перейменоване в DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency). Під егідою цього агентства була створена мережа ARPANET (Advanced Research Projects Agency NETwork).До кінця 1969 були з’єднані комп’ютери чотирьох університетів, і з’явилася перша комп’ютерна мережа.
У 1972 році, коли ARPANET вже з’єднував 23 комп’ютера, була написана перша програма для обміну електронною поштою через мережу. Ці мережі володіли тим же недоліком, що і ARPANET, вони могли з’єднувати тільки обмежена кількість однотипних комп’ютерів. Крім того, вони були не сумісні один з одним.
У середині 70-х років для ARPANET були розроблені нові стандарти передачі даних, які дозволяли об’єднувати між собою мережі довільної архітектури, тоді ж було придумано слово “Інтернет”. Саме ці стандарти, що згодом отримали назву протоколу TCP / IP, заклали основу для зростання глобальної комп’ютерної мережі шляхом об’єднання вже існуючих мереж. Їх важливим достоїнством було те, що мережа вважалася в принципі не стовідсотково надійною, і передбачалися засоби боротьби з помилками при передачі даних. У 1983 році мережа ARPANET перейшла на новий протокол і розділилася на дві незалежні мережі – військову і освітню. До цього часу мережа об’єднувала більше тисячі комп’ютерів, в тому числі в Європі і на Гавайських островах. Останні використовували супутникові канали зв’язку.
Розвиток Інтернету отримало новий імпульс, завдяки ініціативі Національного наукового фонду США (NSF) зі створення глобальної мережевої інфраструктури для системи вищої освіти (1985-88). NSF створив мережу швидкісних магістральних каналів зв’язку та виділяв кошти на підключення до неї американських університетів. Інтернет залишався переважно університетською мережею до початку 90-х років, однак NSF відразу взяв курс на те, щоб зробити його в подальшому незалежним від державного фінансування. Зокрема, У 1988 році Інтернет вже налічував 56 тисяч з’єднаних комп’ютерів.
Справжній розквіт Інтернету почався в 1992 році, коли була винайдена нова служба, яка отримала дивну назву “Всесвітня павутина” (World Wide Web, або WWW, або просто веб). WWW дозволяє будь-якому користувачеві Інтернету публікувати свої текстові та графічні матеріали у привабливій формі.

Історія походження смайлу

Ми у своєму житті вміємо виражати різні емоції, наша міміка дуже багата й різноманітна. Загальновідомо, що 80% інформації наш співрозмовник отримує через невербальні канали сприйняття: міміку, жести.Спілкуючись в Інтернеті, ми використовуємо смайлики для висловлення свого настрою:
: -) – Усміхаюся
: -( – Мені сумно
:-О – Подив
ХD – Дуже смішно
-%— Дарую квіточку
19 вересня вважається Днем народження «смайлика».
Звідки ж вони з’явилися і хто їх придумав?
Смайли, інакше емограмми (smile – усмішка) – це значки, складені з розділових знаків, букв і цифр, що позначають якісь емоції. Вони широко використовуються при спілкуванні в Інтернеті – у листах, форумах, чатах і т.п. Останнім часом текстові смайлики поступово відходять у минуле, а їм на зміну приходять графічні – прикольні картинки, що зображують особи, предмети, знаки, дії.
Перші смайлики з’явилися ще раніше і не в Інтернеті: в Америці в грудні 1963 року художник Харві Белл, з нагоди злиття двох страхових компаній в одну корпорацію State Mutual Life Assurance Cos. of America намалював першу бадьору усміхнену пику, яку розмістили на значках співробітників компанії.
У 70-х роках смайл придбав величезну популярність: його почали друкувати на марках, футболках, рюкзаках, олівця… Продукція з зображенням смайликів приносила величезні доходи всім, окрім свого творця.
Однак першим запатентував смайлик як торгову марку якийсь француз Франклін Лоуфрані в 1971 році. Йому вдалося запатентувати свій торговий знак в 80 країнах світу. Корпорація Лоуфрані – Smiley Licensing – діяла по всьому світу, крім США, зрозуміло, і принесла своєму власникові великий прибуток.
Що ж стосується Харві Белла, то він врешті-решт теж запатентував свій смайл і створив компанію World Smile Corporation (яку зараз очолює його син – Чарльз Белл). У цієї людини була мрія – стати «міжнародним послом щастя» на всій Землі. Саме Харві Белл запропонував відзначати 1 жовтня міжнародний день посмішки. Весь прибуток від компанії World Smile Corporation було вирішено використати в благодійних цілях.
Перший смайлик в Інтернеті з’явився 19 вересня 1982, його винахідник – Скотт Фалман (Scott E. Fahlman) професор приватного Університету Карнегі-Меллона, що знаходиться в Піттсбурзі, штат Пенсільванія, США. Цей учений першим запропонував використовувати таке поєднання – двокрапка, тире і заслони дужку – для позначення усміхненого обличчя.
Треба відзначити, що цієї історичної події передувала ціла наукова дискусія, що на сьогоднішній день здається вельми забавним. Наукові співробітники довго обговорювали: які смайлики використовувати для виразу «жарт» або «сумно».
Перше знайдене в мережевих архівах повідомлення, що містить смайлики, датується 2002 роком.
Зараз в Інтернеті зустрічаються найрізноманітніші смайлики: не тільки виражають емоції, але також зображають різних персонажів, знаки зодіаку, прапори, таблички з гаслами (скандували смайлики), смайли-букви, новорічні смайлики …
В Інтернеті існують спеціальні сайти, на яких ви можете завантажити собі набори смайликів, а також придумувати і малювати свої авторські смайлики, обмінюватися ними, дарувати і відправляти ці «усміхнені личка» друзям і знайомим.
За 25 з гаком років свого існування «смайлик» став незмінним атрибутом електронного спілкування, і багато хто вже не можуть уявити, як можна було б без нього обходитися.

Скрытые возможности Windows 10

Теперь, когда Windows 10 выпущена и миллионы людей пользуются ею, давайте посмотрим на некоторые из лучших скрытых возможностей, хитростей и функций этой операционной системы. Для тех, кто в танке: Windows 10 уже вышла, и вы действительно ее полюбите, несмотря на множество недостатков, описанных за последние несколько недель. Ее определенно стоит обновить (или скачать ISO-образ Windows 10 напрямую). Она сочетает в себе все лучшее из Windows 8 (сверхбыстрый запуск и улучшенную безопасность) со многими функциями, похожими на Windows 7 и такими же простыми в использовании. При этом вас никто не принуждает приобрести сенсорный экран или изучать все скрытые элементы интерфейса.



Смотреть подробнее